Modele soxhorno

By Dave Sanasack, on Feb, 20 2019

IDE që e vazhdon dhe në raportin e RI që paraqet një tablo me tre nyje të rënda: “për investitorët e huaj problemi kryesor në Shqipëri është korrupsioni, particulier në gjyqësor, është mungesa e transparencës në prokurimet publike si Dhe Mos respektimi i kontratave”. Në të treja këto probleme që ngrihen nga amerikanët, NUK akuzohet shoqëria Shqiptare, por qeveria Shqiptare. JO AJO e kaluara, por e sotmja. Tregohet me Gisht qeveria e EDI Ramës si bashkëfajtore në korrupsion që ka lënë në këmbë që prej 5 vjetësh këtë sistem drejtësie të kalbur. Paçka se raporti njeh meritën se ka filluar një reformë në drejtësi, Reforma më e Madhe në Shqipëri që nga rënia e komunizmit, raporti nënvizon se për célébrer Kjo reformë që është votuar para dy vjetësh, NUK po JEP asnjë fryt. – 112 – Truri i Kombit nëpër shekuj, NUK u ngjiz, por larg ka ikur, Nëpër botë Duke kërkuar, dijet shtrenjtë për t`i shitur! Ouuu qeke BO “Ballo me Maska” tashti Ndombasi luajte me Maskat. Pasioni per nevojtoret vazhdon te te mbaje gjalle, duket qarte, TI qofsh gjerman a francez paske nje DERRO meraku me Halet, publike un privé, QE NUK shkruajtke dot po NUK i permende. Ve re Edhe nje ngjashmeri tjeter me gjermanin, po Mund Edhe te MOS jesh TI (po Edhe po ishe, Edhe po NUK icham Kujt i plasi), c`dreqin keni qe me permendni Shahun, une NUK Jam marre ndonje ici j`ai mangé budallallek, gjoja Loje intelekti. PRA po te bashkosh Halet me Shahun, QE i permend Edhe TI me Maska, Edhe gjermani qe NUK e bon Mo Nona, na Behen rastesi dy bashke. Nejse, Ishte lezet me u marre me dy shahista per nje ici. Maje veten il…

Gru, se po t`kullon Goja shkume te bardhe prej inatit. Prandaj zoti ahmetaj, vërtete Bota i ka shpikur PPP-të, por që ATO të funksionojnë në ShBA, Gjermani, Britani e Madhe, Francë e Kudo në botën perëndiplus ku funksionon njëkohësisht dhe Sistemi i Drejtësisë. Kësaj qeverie NUK i pëlqen Kur drejtësia NUK funksionon për të stopuar berishistët, por mungesa e Drejtësisë i Probajmo për shtat Kur bëhet Fjala të lulëzojnë PPP-të në kushte optimale pandëshkueshmërie. Bravo ministrit ahmetaj për këtë konceptim Fare origjinal të Shtetit të së drejtës. Ju flet Genc burimi qe ne te vertete, ai s`do ta kuptoje, por burimi i ka shteruar shpejte. E njihni Genc Burimin? E kam degjuar ne nje emision dhen me Skype me duket Tek Mustafa nano. Edhe ne fytyre eshte i shemtuar. Natyra i ka ndertuar gjerat; forme dhe permbajtje, por KY ka nje permbjtje shume here me te shemtuar se forma. Kujt i ben thirrje KY bâtard? NUK e provuam ne “pranveren arabe” ne 1997-fr, po arabet si Jane ne pranvere APO dimer?! keta njerez duhen bastarduar se u duket vetja dikushi qe punojne Jashte vendit dhe ne mediat e huaja dhe Tip Elez Biberaj, te papajmarhem asnjehere me aspiratat e nje POPULLI te bashkuar, por e Duan te dnare ta sundojne, shtypin, vjedhin, çnderojne.